chastely تجارت اطلاعات اردیبهشت مازندران

chastely: تجارت اطلاعات اردیبهشت مازندران اجرای دستورالعمل ثبت در سامانه سامانه جامع سامانه انبارها

گت بلاگز خراسان رضوی آغاز نشست تخصصی وزیران امور زنان کشورهای اسلامی در مشهد

نشست تخصصی وزیران امور زنان بعضی کشورهای اسلامی با حضور معاون امور زنان و خانواده مدیر جمهوری در مشهد شروع شد.

آغاز نشست تخصصی وزیران امور زنان کشورهای اسلامی در مشهد

به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جواناز مشهد، در این نشست که با عنوان ‘سیاستگزاری اجتماعی و خانواده در جوامع اسلامی، الزامات و بایسته ها’ برگزار شده است هست، وزیران مرتبط با حوزه زنان از کشورهای ترکیه، اندونزی، آذربایجان، موریتانی، افغانستان، عراق، بنگلادش، سوریه، پاکستان و نیجریه حضور دارند.

عبارات مهم : اسلام
علی رضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی در شروع این نشست با بیان اینکه وحدت و توسعه آگاهی از ارزش های اسلام راستین، راهکارغلبه بر افراطی گری در دنیا است گفت:امروز که با شعار ” وحدت و همبستگی جهت صلح و عدالت” در شهر قشنگ و تاریخی مشهد مقدس گرد هم آمده ایم، وقت مناسبی است تا به آینده یکسان تمامی مسلمانان در جهان، بیندیشیم.

وی افزود: تن ها چند قرن پیش، زمانی که تمدن بزرگ اسلامی در اوج قدرت و اقتدار خویش قرار داشت، شاید کسی تصور نمی کرد روزی دنیا اسلام گرفتار این همه ضعف و سکون شده است و در برابر تهاجم تمدن غربی، که در رشد فکری و علمی، وامدار مسلمانان بوده هست، در موضع ضعف قرار گیرد.

استاندار خراسان رضوی گفت: آن روز که تمدن اسلامی همه نحله های فکری و اقوام و طوایف متفاوت را در درون خود جای داده و همزیستی مسالمت آمیزی را بین آنان برقرار کرده بود، شاید کسی تصور نمی کرد روزی چنان فرقه گرایی و افراطی گری در بین مسلمانان مرسوم شود که کشته شدن مسلمان به دست مسلمان امری عادی بدل شود.

رشیدیان خاطر نشان کرد: اکنون متاسفانه تاریخ تکرار می شودهجوم همه جانبه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و بخصوص فکری و اعتقادی به دنیا اسلام مجدداً شدت گرفته هست، ولی این بار به شکلی تازه و با استفاده از اسلام علیه اسلام و مذهب علیه مذهب است.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: چندسالی است کمک های مالی و نظامی، به بعضی گروه های ضد اسلام امکان می دهد که نام اسلام را به گروگان بگیرند و صورت زیبای اسلام را به جنایت و آدمکشی بیالایند و جهت توطئه زشت اسلام هراسی، شاهد و بهانه بسازند تا سلم و سلام اسلام را به چالش کشند.

رشیدیان گفت: وحدت و توسعه علم و آگاهی از ارزش های اسلام راستین به وسیله همه مسلمانان اعم از هر قوم و مذهب راه حل مناسبی جهت غلبه بر افراطی گری در دنیا اسلام است و اکنون مشهد از جانب آیسسکو در سال ۲۰۱۷ به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی گزینش شده، می تواند نقطه کانونی جهت طرح نوای صلح و عدالت و وحدت را به گوش جهانیان برساند.

وی افزود: در شرایط فعلی باید ندای وحدت و اخلاق و دوستی در بین جوامع اسلامی سر داده شود، همانطور که پیامبر اکرم (ص) نشانه مهم خود را ترویج مکارم اخلاق می داند و معیارهای آیسسکو جهت گزینش پایتخت فرهنگی دنیا اسلام نیز بر همین اساس ظرفیت های موجود استوار هست.
استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: امروز مسؤولان متفاوت بر اساس شکل گیری وحدت در این مراسم شرکت کرده اند، در سالی که مشهد محل اجماع عالمان و بازیگران و صورت های معروف از سراسر دنیا اسلام است و ما برآنیم تا از جوار مضجع نورانی امام علی بن موسی الرضا (ع) فرزند پیامبر اکرم گفتمان رضوی که همان گفتمان صلح و انسانیت، رأفت و مهربانی – علم و آگاهی و گفتگو و تعامل است در دنیا اسلام دمیده می شود.

رشیدیان افزود: امروز دنیا اسلام از سوی دو جبهه در تنگنا قرار گرفته و جهت برون رفت از این اوضاع علاوه بر همگرایی، نیازمند ایفای نقش پیشرُوی زنان در وحدت آفرینی، هستیم.

انتهای پیام//ف. ج

واژه های کلیدی: اسلام | اسلامی | مسلمانان | استاندار خراسان رضوی | امور زنان | کشورهای اسلامی | پایتخت فرهنگی | مشهد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog