chastely تجارت اطلاعات اردیبهشت مازندران

chastely: تجارت اطلاعات اردیبهشت مازندران اجرای دستورالعمل ثبت در سامانه سامانه جامع سامانه انبارها

گت بلاگز وب‌گردی سیب‌زمینی و جذب امواج وای‌فای!

شاید شما هم این شایعه را در اینترنت خوانده‌ایدکه می‌گوید: کنار مودم وای‌فای سیب‌زمینی قرار دهید! این مانع به علت وجود آب و مواد غذایی شیمیایی در سیب‌زمینی،

سیب‌زمینی و جذب امواج وای‌فای!

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، امواج الکترومغناطیسی با طول موج های متفاوت تقریبا همه اطراف ما را در برگرفته اند. پرتوهای الکترومغناطیس به کمک نوسان سازی در میدان های الکترومغناطیسی به آسانی از هوا و خلأ عبور می کنند. امواج الکترومغناطیسی حتی از موانعی مثل دیوارهای بتنی و سیمانی تا حدودی عبور می کنند و در همه فضای اطراف ما وجود دارند. از طرفی جذب این امواج به کمک تقویت کننده، نوسان ساز و راه اندازی آنتن های گیرنده ممکن هست. در این میان سیب زمینی نمی تواند نقشی در جذب یا تقویت این امواج داشته باشد. راه حل مناسب جهت تقویت این امواج در محیط های کوچک، قرار دادن دستگاه فرستنده در فضای مرکزی است تا امواج همه نقاط را به یک میزان پوشش دهند. همچنین فرستنده باید جایی قرار داده شود که دیوارها مانعی جهت انتشار امواج الکترومغناطیسی ایجاد نکنند. به همین ترتیب راه حل کم کردن تاثیر امواج الکترومغناطیسی، استفاده محدود از آنهاست و با قرار دادن مانع نمی توان جلوی انتشار آنها را گرفت.

عبارات مهم : انتشار

سیب زمینی، کاکتوس و مواد طبیعی دیگر نقشی در جذب یا انتشار امواج الکترومغناطیسی ندارند. حدود یک سال پیش نیز در ستون شایعات غیرعلمی همین صفحه (27 تیر 95) به موضوعی مشابه در باره قرار دادن گلدان کاکتوس برابر دستگاه های الکترونیکی پرداخته شده است بود. این شایعه حکایت از نقش گل کاکتوس در کم کردن امواج پارازیت دستگاه های الکترونیکی مجهز به سیستم وای فای داشت. کاکتوس به علت ذخیره کردن حجم آب زیاد نسبت به گیاه های دیگر مورد توجه قرار گرفته و گفته شده است بود، این حجم آب زیاد می تواند مانع عبور امواج الکترومغناطیسی شود، ولی نتیجه استفاده از این ایده چیزی جز قربانی شدن این گیاه در مواجهه طولانی مدت با امواج الکترومغناطیسی نیست. عالی ترین کار جهت کم کردن پارازیت امواج الکترومغناطیسی، قرار دادن منبع جایی دور از محل استراحت و ترجیحا خاموش کردن دستگاه در مواقع غیرضروری هست. تأثیر مخرب امواج وای فای بر سلامت انسان از حوزه های پرمناقشه در پزشکی است و بعضی مطالعات، اثرات منفی آن را تائید کرده است.
منبع:جام جم
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: انتشار | دستگاه | کاکتوس | استفاده | الکترونیکی | امواج وای فای | شایعات فضای مجازی | سیب زمینی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog